Практично-орієнтований іспит (ОСПІ) – завершальний етап атестації бакалаврів освітньої програми «Фізична терапія, ерготерапія» (спеціалізація «Фізична терапія»)
16 червня 2026 року на кафедрі фізичної терапії та ерготерапії відбувся практично-орієнтований іспит (ОСПІ), який є складовою атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Фізична терапія, ерготерапія», спеціалізація «Фізична терапія».
Практично-орієнтований
іспит є другим компонентом Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ),
який для здобувачів бакалаврського рівня включає:
ü інтегрований
тестовий іспит «Крок Б»;
ü практично-орієнтований
іспит (ОСПІ).
Метою
ЄДКІ є незалежне оцінювання готовності випускника до безпечної, ефективної та
професійної діяльності фізичного терапевта відповідно до вимог державного
стандарту вищої освіти.
Проведення
практично-орієнтованого іспиту здійснюється відповідно до Закону України «Про
вищу освіту», вимог Стандарту вищої освіти за спеціальністю 227 «Фізична
терапія, ерготерапія» (перший бакалаврський рівень), затвердженого наказом
Міністерства освіти і науки України №1419 від 19.12.2018 (зі змінами), а також
нормативних документів Міністерства охорони здоров'я України щодо організації
Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
Об'єктивний
структурований практичний іспит (ОСПІ) проводився за стандартизованою методикою
на восьми екзаменаційних станціях, кожна з яких була спрямована на оцінювання
окремих професійних компетентностей здобувачів:
ü обстеження
м'язово-скелетної системи;
ü фізіотерапевтичні
втручання при порушеннях м'язово-скелетної системи;
ü обстеження
пацієнтів із захворюваннями та ураженнями нервової системи;
ü фізіотерапевтичні
втручання при неврологічній патології;
ü обстеження
серцево-судинної та дихальної систем;
ü фізіотерапевтичні
втручання при кардіореспіраторних захворюваннях;
ü професійна
комунікація з пацієнтом;
ü організація
догляду та реабілітаційного процесу.
Під
час виконання практичних завдань випускники демонстрували сформованість
інтегральної, загальних і фахових компетентностей, визначених Стандартом вищої
освіти та освітньою програмою. Зокрема оцінювалася здатність:
-
проводити клінічне обстеження,
функціональне тестування та оцінювання стану пацієнта;
-
аналізувати отримані результати, визначати
реабілітаційний діагноз і прогноз;
-
планувати, реалізовувати та оцінювати
ефективність індивідуальної програми фізичної терапії;
-
обирати доказові методи фізичної терапії
відповідно до клінічної ситуації;
-
забезпечувати безпечність реабілітаційного
процесу;
-
працювати у мультидисциплінарній команді;
-
дотримуватися принципів професійної етики,
деонтології та академічної доброчесності;
-
здійснювати ефективну комунікацію з
пацієнтом, його родиною та іншими фахівцями системи охорони здоров'я.
Практично-орієнтований
іспит також підтверджує досягнення ключових програмних результатів навчання,
серед яких:
-
застосування сучасних знань з анатомії,
фізіології, патології, біомеханіки та клінічних дисциплін у професійній
діяльності;
-
проведення комплексного обстеження
пацієнтів із порушеннями функціонування різних систем організму;
-
розроблення та реалізація індивідуальної
програми фізичної терапії на основі доказової практики;
-
оцінювання результатів реабілітаційного
втручання та корекція програми фізичної терапії;
-
дотримання вимог безпеки пацієнта,
професійної етики та чинних клінічних рекомендацій;
-
використання сучасних комунікативних
технологій у взаємодії з пацієнтом та членами мультидисциплінарної
реабілітаційної команди.
За
результатами проведення ОСПІ всі здобувачі освіти успішно підтвердили
готовність до професійної діяльності та склали практично-орієнтований іспит.
Колектив кафедри висловлює щиру подяку членам екзаменаційної комісії, науково-педагогічним працівникам, стандартизованим пацієнтам та всім учасникам, які забезпечили проведення Єдиного державного кваліфікаційного іспиту на достатньому організаційному та професійному рівні. Успішне проходження ОСПІ підтвердило готовність випускників Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії до самостійної професійної діяльності та відповідність їхньої підготовки сучасним вимогам галузі охорони здоров'я. Вітаємо випускників із успішним завершенням державної атестації та бажає професійної самореалізації, безперервного розвитку, успішної практики й вагомого внеску у відновлення здоров'я та якості життя пацієнтів.